ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Повторно висока бројка на нови случаи на коронавирус

733

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска, вторник, 6-ти октомври во општина Прилеп има 15 нови случаи на коронавирус, а 10 лица оздравеле од заразната болест;

Бројот на активни случаи изнесува 143, од кои 112 се наоѓаат на домашно, а 31 на болничко лекување.

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 224 лица.Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 737.  

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе