ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Капитенот на ЖФК Деспина во составот на македонската женска фудбалска репрезентација

922

Женската фудбалска репрезентација на Македонија вечерва (08.11 2019 г.) беше дексладирана од репрезентацијата на Австрија. Таа доживеа нов пораз во квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2021 година и на домашен терен загуби од селекцијата на Австрија (0-3) од далеку поискусниот тим и фаворит.

Во составот на женската македонска фудбалска репрезентација е и прилепскиот капитен на ЖФК „Деспина„  Катерина Милеска , која го дадоа својот максимум во играта во репрезентативнио состав, но за жал ништо не можеше да се стори со понадмоќниот противник  кој е лидер во групата.

Македонија во наредното коло ,кое се игра напролет гостува кај Србија, а во групата е на претпоследното место со три бода, пред Казахстан. Лидер во групата е Австрија со 9 бода (три натпревари), Србија има 6 бода (три натпревари), Француска 3 бода (еден натпревар), Македонија 3 бода (три натпревари) и Казахстан без бодови (три натпревари).

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: