ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Концерт на Октетот Прилеп

353

 Октетот Прилеп на 18 август, четврток, од 19.30 часот, во фоајето  од ЦК „Марко Цепенков“ ќе одржи летен концерт на кој се претстави со дел од својот репертоар на убава староградска музика. Гости на концертот се “Тhe Dreamers”.

Октетот Прилеп работи во рамките на ЦК „Марко Цепенков“ и со децении ја негува староградската песна. Досега има издадено неколку албуми.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе