ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепската публика најфудбалска , најгласна , најдобра – празник за душата (ВИДЕО + ФОТО)

Се знае кој е најфудбалскиот град во Македонија !

457

Прилепчани после подолго време навистина се нагостија со прволигашки фудбал.Сега дали  се или не се задоволни од прикажаното на дербито во најквалитетното друштво кај нас , тоа ќе покаже во наредните натпревари кога повторно Победа ќе биде домаќин на градски.Но едно е јасно публиката си го сака својот клуб , си ја сака Победа од дното на душата.Зошто?.. Е па затоа што нема поубаво чувство од тоа да ги гледаш фудбалерите на Победа на преполните трибини на градскиот стадион.И, да вчерашната пресметка на Победа и Тиквеш ги разнежни срцата , ги развика грлата,ги отвори дланките кај прилепската публика.Прилепската публика е најфудбалска, најгласна , најдобра.

Крајниот епилог не беше поволен за домаќините и за публиката која не прекинато скандираше и ги бодреше своите пулени но секако дека на крајот впечатокот е одличен.Повторно река од луѓе се упатуваат на стадион , повторно и старо и младо од ” неделна семејна трпеза” па на фудбал, повторно препознатливите зборови кај навивачите кои малку ќе закаснат ” еј нема место на малава одиме на големата трибина”

Ова е само почеток на една сезона која отвора нова фудбалска приказна за Победа и стартот не ги задоволува вкусовите на прилепчани кои го познаваат фудбалот и искрено ја сакаат магијата на бубамарата.Но мора да кажеме дека како и да заврши вчерашната пресметка  таа сепак си остави силен впечаток кога станува збор и за навивачите.Фудбалски, како и секогаш со многу аплаузи и емоција за своите црвенонбели.Прилепе ти си најфудбалскиот град а допрва треба да го видат тоа сите низ директните преноси на тв.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе