ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пролет! Време за депилации !Совети за безболна депилација – 075 – 35 10 15 – Kозметичко студио M Be.You.Beauty

2.333

                 

                 Козметичкото студио  M Be.You.Beauty (075 – 35 10 15)

    СОВЕТИ:   

           Поради убавите и мазни нозе во текот на летото жените се спремни да се изложат на многу болни и непријатни депилации за отстранување на влакната.

1.Ако ви се приближува месечен циклус, не е вистинско време за депилација.

Хормонални промени, побрз проток на крвта, скоро секоја жена чувствува поголема непријатност пред, за време и по месечниот циклус .Планирајте ја депилацијата во средина на циклусот.

2 . ДОЗВОЛЕТЕ ВАШИТЕ ВЛАКНА ДА ПОРАСНАТ ДО 6 МИЛИМЕТРИ ПРЕД ДА ГИ ДЕПИЛИРАТЕВлакната кои се помали од 6 милиметри се премногу мали за да се извадат успешно од коренот. Не плашете се да побарате совет.3 .Не пијте кафе или алкохол неколку часа пред депилација. Кафето и алкохолот ја прават кожата почувствителна, а тоа воопшто нема да ви помогне, особено ако планирате да си направите бразилска депилација (депилација на интимната зона).                   

                     

Козметичкото студио  M Be.You.Beauty на МИЛА ФИЛИПОСКА, ќе Ве плени со хармонијата од бои, чистотата и уредноста, квалитетот на услуги (изработка на  нокти, депилација, педикир, маникир, шминка…), пријатната атмосфера која е единствена во Коземтичко Студио M Be.You.Beauty…. И, се разбира, ќе останете изненадени  од искуството на младата дама ,козметичар, која ќе Ве пречека со топло „добредојде“ и ќе Ви помогне со совети  во вашиот избор на услугат

                                                                                      075 – 35 10 15

             Префинета изработака на нокти, уредување на веѓи, безболна депилација на сите делови на телото (за мажи и жени), шминка…ПЕИДКИР  и комплетно уредување на Вашите стопала!

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе