ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(АУДИО-ВИДЕО) Староградската песна добива посебна вредност со пејачката група Преродба

1.604

Музички филиграни збогатена со уште едно прекрасно дружење со пејачката група на прилепското Здружение „Преродба“. Членките од групата – секогаш расположени за песна покажаа дека годините не се важни кога е во прашање македонската народна музика.
Пејачката група на Преродба препознатливи по традиционалната македонска песна, има богато искуство со учество на фестивали и манифестации во земјава и странство.
Проследете ја емисијата Музички филиграни која на нашата програма премиерно во живо се емитуваше на 15 ноември.
https://www.facebook.com/radiopela/videos/268981670477560/

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе