CSS Template

Краткотрајно невреме со пороен дожд и град во Пелагонија

1.066

Пороен дожд проследен со ветер и град го зафати попладнево регионот на неколку села во крушевско, Кривогаштани, Канатларци и битолско. Врнежите од град и пороен дожд и силни елетрични празнења, траеја 10 тина минути.
Мештаните, велат дека невремето предизвика штета на тутунското и градинарското производство.

 

https://www.facebook.com/stojan.bogoeski/videos/3252334164845699/

https://www.facebook.com/goran.jonoski.7/videos/1684099908411233/

Уште утре и задутре ќе се задржи нестабилно време, со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Особено од пладневните часови.
Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и изолирана појава на град, велат од УХМР


semm
Vivafarm
Farma Dolneni