ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Крушевчани ќе ја подобруваат хигиената околу вештачкото езеро

572

Патеките околу Крушевско Езеро добија корпи за отпадоци со донација на Халк банка АД Скопје и организаторите на фестивалот When in Krusevo. Со поставувањето на корпи крушевчани планираат да добијат чиста околина и да се подобрува инфраструктурата за јавна хигиена

„Голема благодарност до Халкбанка и When in Krusevo за донацијата од корпи за отпадоци. Во текот на фестивалот кој се одржа минатиот викенд ги поставивме корпите долж патеките околу Езеро и очекуваме овој простор да биде почист. Сега имаме повеќе корпи на Крушевско Езеро и повикувам граѓаните да ги користат, а ние навремено да ги празниме.“, изјави ВД директорката на Комуна , Станка Ефремова Трајкоска.

Покрај оваа донација Халк банка АД Скопје финансиски ја поддржа и санацијата на малиот мост на Крушевското Езеро.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе