ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Активен е пожарот во прилепско од Топлица до Крстец- Крушево свикува итна седница за заштита од пожари

383

Продолжуваат напорите за гаснење на пожарите, кои се уште се активни на повеќе места во државата.  Пожарот во атарот на селата Топлица, Ракле и Никодин е сеуште активен во делот од Топлица према село Крстец во тешко пристапен терен. Во текот на вчерашниот ден интервенирале 6 работници од ЈП Национални Шуми – „Црн Бор“ – Прилеп. Во текот на денот немало поддршка за гасење со воздухоплови. ТППЕ – Прилеп не испратиле екипа на овој пожар во текот на денот.

Советот на општина Крушево утре, четврток, ќе одржи вонредна седница со една точка на дневниот ред: насока на превенција односно заштита од пожари и евентуално справување со пожарите.Седницата се свикува на иницијатива на советничката група на ВМРО ДПМНЕ.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе