ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Крушевчани учествуваат во креирањето на Буџетот на општината

327

Креирањето на Буџетот на општина Крушево за 2022 година е во консултација со граѓаните. Оваа активност продолжува, при што граѓаните за своите забелешки и идеи во врска со креирањето на Буџетот за наредната година потребно е да ги следат инструкциите преку електронски пат. Имено, анонимната електронска форма за предлозите и приоритетите може да се пополни на следниот линк  тука
Општина Крушево во текот на цела година врши консултации со граѓаните, а објавен е извештај во рамки на проектот „Низ женски леќи: покревање на политики и буџетски иницијативи следење на спроведувањето на локалните акциски планови за родова еднаквост“. Овој проект вклучи 87 граѓани на 3 фокус групи на кои се одредија проблеми и приоритети.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе