ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Крушево дезинфицира по најавата за отворање на сместувачките капацитеит

361

Крушево,  по најавата за  отворање на сместувачките капацитети, се подготвува за туристите и започна дезинфикција во институциите: банки, пошта, суд, МВР, управата за јавни приходи и во другите објекти од витално значење на граѓаните  на територијата на градот Крушево.Крушевчани тврдат дека обезбедуваа  најбезбедна средина за граѓаните и за туристите кои сакаат да го посетат Крушево .

Градоначалникот на општина Крушево, Томе Христоски порача дека се преземаат сите мерки за да се спречи ширењето на коронавирусот.

„Ги преземаме сите мерки и токму дезинфекцијата е дел од тој процес. Обезбедуваме безбедна средина за граѓаните и за туристите во пресрет на отворањето на сместувачките капацитети. Ја следиме ситуацијата на терен и гарантирам дека Крушево ова лето ќе биде едно најбезбедните места и за граѓаните и за туристите“, изјави градоначалникот Христоски.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: