ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Крушево домаќин на уште еден спортски меѓународен настан

487

Крушево годинава домаќин на неколку меѓународни настани со спортско – едукативен и забавен карактер. Закажано уште едно параглајдинг првенство за ова лето, но за негова реализација, како и за сите спортски настани единствено е важна состојбата со корона пандемијата.  

 Се работи за „Крушево Озон опен“ (Krusevo Ozon Open) кое ќе се одржи од 4-ти до 10-ти септември.

Организаторите се надеваат дека третото издание на ова првенство ќе се одржи непречено и дека ќе се спроведе еден забавна и едукативна манифестација.

„Крушево Озон опен“ е настан кој е организиран од домашни параглајдинг клубови и веќе три години носи учесници од многу европски држави.

Инаку, досега и веќе официјално се знае дека од 18 до 31 јули во Крушево ќе се одржи  Светското првенство во змајарство, за кое што  започна регистрацијата за учество.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе