ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Значително намален бројот на новозаразени со Ковид 19 изминатата недела

514

Во општина Прилеп за периодот од 25 до 31 јануари 2021 година, според вкупните бројки на заболени и починати од почетокот на пандемијата значително се намалил бројот во споредба со претходните седмици.

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 25 до 31 јануари 2021 година, во општина Прилеп имало 44 нови случаи на Ковид-19;
  • Од последици на коронавирусот починале 4 лица;
  • Бројот на активни случаи изнесува 147; 17 лица се наоѓаат на болничко, 116 на домашно лекување, а 14 се лекуваат во дневната болница;
  • Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 130 лица;
  • Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 4.563;
  • Од почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 237 лицa. 
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе