ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Крушево ги дезинфицира јавните површини

397

Иако, брјот на заразени во Крушево е минимален , Општина Крушево продолжува со дезинфекција на јавните институции и училиштата, со цел заштита од КОВИД 19.

Во последние 24 часа во Крушево има 1 новозаразен , а од почетокот на пандемијата  регистриани се 49 случаи, од кои 25 се активни.

Градоначалникот истакна дека Територијалната противпожарна единица продолжува со дезинфекција на најпрометните места и јавните институции. “ Покрај донациите од маски кои ги обезбедуваме, важно е да работиме на дезинфекција и одржување на хигиената. Затоа, заедно со ЈП „Комуна“ пристапивме кон една голема акција на чистење на градот.“,- изјави градоначалникот на општина Крушево, Томе Христоски. 

Тој апелираше до граѓаните да бидат свесни и поодговорни кога е во прашање пандемијата и да гипочитуваат мерките на препорачани од Министерството за здравство и Комисијата за заразни болести.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе