ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Земјотрес утрово ги разбуди Прилепчани

1.479

Релативно силен земјотрес во точно 04.55 часот изутрината на 11-ти ноември, го разниша тлото во прилепско, а беше почувствуван и во долненско, кривогаштанско, како и во повеќе грдови во Македонија. Земјотресот ги разбуди и вознемири прилепчани, па дел од нив кои живеат во повисоките катови во колективните згради се симнаа од своите домови.

Според Европскиот медитерански сеизмилошки центар (ЕМСЦ) земјотресот со јачината од 5.4 степени по европската макросеизмичка скала бил регистриран со епицентар во близина на Вруток, гостиварско на длабочина од 8.5 километри.

Нема најави за матерјални штети.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе