ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Крушево од денеска безбедна Ковид дестинација

486

Од денска ( 9 август 2021) Крушево е чиста и безбедна Ковид 19 дестинација! Европскиот совет за туризам и трговија како резултат на неколкудневно испитување и истражување го потврди ова со доделувањето на сертификат. Тројца експерти од Европскиот совет престојуваа во Крушево и испитуваа колку градот е безбеден за туристите и спроведоа процес на сертификација. Сега , Крушево е потврдено како безбедна дестинација за туристите во меѓународни рамки. 

„Ова значи поголема промоција, ова значи поголема препознатливост на општина Крушево како туристичка дестинација во едни изменети услови по појавата на коронавирусот. Денес најголема промоција е безбедноста на една дестинација, а ние тоа го имаме и со официјална потврда во меѓународни рамки. Се заблагодарувам на Европскиот совет за спроведувањето на процесот и изразувам задоволство што крушевските угостители, музеите, одговорните лица во манастирите покажаа дека навистина се почитуваат протоколите за спречување на ширење на вирусот и се трудат на гости да им понудат безбедна средина.“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе