ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Транспарентно Крушево- седниците на Советот се пренесуваат во живо

595

Денеска се одржа првата седница на Советот на општина Крушево во опремената сала во горната училишна зграда. Седницата започна во 10 и 30ч., а истата се пренесуваше во живо на официјалната Фејсбук страница на Советот.

По реконструкцијата на горната училишна зграда салата за советот беше опремена во рамки на Проектот „Зајакнување на општинските совети“, вреден 3,4 милиони швајцарски франци, финансиран од Швајцарската агенција за развој и соработка и истиот е имплементиран од Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) во партнерство со Министерството за локална самоуправа, Министерството зa финансии, Заедницата на единиците на локалната самоуправа, Здружение на финансиски работници и UN Women.

Тука е дневниот ред за денешната седница.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе