ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Крушево повторно ја активира акцијата за донирање компутери

628

Крушево во пресрет на учебната година повторно ја активира акцијата „Донирај го својот стар компјутер“, за оние семејства каде што немаат компјутери, а им се потребни за нивните деца – ученици.

Оваа продолжена акција е во насока да се обезбедат уште вакви алатки за следење на настава на сите ученици во време на ковид криза со оглед на тоа дека претходните донации не ги задоволија потребите. По примерот на акцијата „Донирај го својот стар компјутер“ на општина Бутел и општина Крушево во мај започнува акција за обезбедување на компјутери за социјално ранливи семејства чија намена беше следење на „онлајн“ настава.  Во акција беа доделени беа поделени над 30 таблети.

„ Она што досега го обезбедивме не е доволно и потребно е уште. Затоа, ги повикувам сите граѓани, компании и организации да придонесат за образованието на децата“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе