ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Состојбата со Ковид 19 се влошува

1.149

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, среда 23 септември:

Од Центарот за јавно здравје информираат дека во општина Прилеп има 15 нови случаи на коронавирус, а од заразната болест оздравеле 8 лица.Бројот на активни случаи изнесува 127, од кои 104 се наоѓаат на домашно, а 23 на болничко лекување;

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 240 лица;

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 640.  

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани за изминатото деноноќие 7 нови случаи, а едно лице почина од заразната болест.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе