ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Крушево со нова опрема за заштита од пожари

422

ТПЕ (Територијалната противпожарна единица) на Крушево доби нова опрема. Новата опрема ќе ја замени старата и истрошена, која беше минимално надградена во текот на минатата година и со тоа единицата на  ТПЕ – Крушево, станува целосно опремена и подновена.

Градоначалникот на општина Крушево, Томе Христоски потенцира дека службите мора да бидат опремени за поефикасно да делува при несакани ситуации .

Во  2017 година локалната самоуправа набави ново возило за оваа службата и стави во функција две од постарите возила, а во текот на минатата година набави и  опрема за вработените во противпожарната единица.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе