ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Крводарителска акција на 8-ми Септември, по повод Денот на независноста

387

По повод  Денот на независноста на Македонија, 8-ми Септември Општинската организација на Црвен крст –Прилеп, заедно со Службата за трансфузиологија  -Прилеп, организираат крводарителска акција, со што се повикуваат сите крводарители да се вклучат во дарувањето на најскапоцента течност, крвта.

Крводарителскта акција започнува од 8,оо до 14,оо часот,а ќе се одвива  во Службата за трансфузиологија -Прилеп

Крводарителската акција е  подржана од Општина Прилеп,  Стопанската комора – Регионална комора Прилеп, Спелеолошкиот клуб „Златоврв“ и Институтот за трансфузиона медицина.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе