ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчанки играат „лудо“ и „газат“ се прeд себе. ЖФК Деспина Прилеп – ЖФК Шкупи 11:0

844
Не станува збор дали победиле. Тоа веќе е познато во оваа натпреварувачка сезона. Станува збор само со колку.  Од читирите натпревари, нивната победа е како да играат ракомет, а не голем фудбал, и е со двоцифрененка бројка на голови во противничката мрежа. ЖФК Деспина – Прилеп играат неверојатно оваа сезона и “газат„ се пред себе.
Овој пат нивниот противник ЖФК Шкупи,  од скопски Чаир, немаше шанса да се доближи до голот на прилпечанки, дури постигна и два автогола, па само ја надополнија својата  мрежа со сопствени сили.
ЖФК Деспина Прилеп- ЖФК Шкупи 11:0(3:0). 
Од стручниот штаб велат дека победат била очекувана со оглед на тоа што Шкупи е „новајалија“ и неискусна екипа во првенството.
Стрелци: Ангела Стојкоска⚽️⚽️⚽️ ( 3), Кате Милеска⚽️⚽️⚽️ (3),по еден Сара Петреска⚽️ , Анастасиа Илиевска ⚽️, Катерина Милевска⚽️, Автоголови на Шкупи⚽️⚽️
Со оглед на ситуацијата на терен, овој пат на натпревар на домашен терен , можност за игра добија  и помладите фудбалерки кои ја искоростија својата шанса со одлична игра и залагање и потврдија дека женскиот фудбал во Прилеп нема да згасни ,туку има можности да се развива.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе