ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Младиот Наумоски повторно повикан за репрезентација У19

655

Прилепскот фудбалски талент кој веќе станува и постојан првотимец во ФК Победа , Марио Наумоски повторно повикан во репрезентацијата  У-19. Младите фудбалери овој пат во  пријателските тест- контролни мечеви ќе се сретнат со репрезентацииите на Полска и Англија

Планот на селкторот Станковски е од 8-ми до 17-ти Октомври генерацијата  фудбалери на Македонија У-19  да oдигра два пријателски меѓународни натпревари со репрезентаците на Полска, во Краков на 11-ти и со репрезентацијата У-19 на Англија, на 16-ти Октомври во Бирмингем.
Селекторот на нашиот национален тим Горан Станковски и овој пат му ја даде довербата на прилепското фудбалско талентирано момче од ФК Победа, Марио Наумоски, за кого побара Победа да го ослободи од клупските обврски до 18-ти Октомври.Тој е и единствениот повикан играч во репрезентацијата У-19  од прилепска Победа.

Селекторот на Македонија до 19 години, за двата контролни натпревари ќе смета на следните фудбалери:

Голмани: Бојан Тимевски (Саса Каменица), Стефан Јакимовски (Њу Старс)

Одбрана: Зоран Ивановски (Академија Пандев), Адријан Хајдари (Рапид Виена, Австрија), Филип Антовски (Вардар),  Џејми Перчевски (Фортуна Дизелдорф, Геманија), Стефан Симоновски (Генц Калемлер), Стефан Наумчески(Вардар), Ангел Страторски (Горица, Словенија)

Среден ред: Анес Османоски (Унтерахинг, Германија), Томче Гроздановски (Тренчин, Словачка), Али Адем(Вардар), Енис Фазлагиќ (Жилина, Словачка), Алекс Талески (Вардар)

Напад: Јакуп Бериша (Вардар), Марио Наумоски (Победа), Енсар Љума (Шкендија), Марко Ѓоргиевски (Борец), Бојан Колевски (Борец), Дарко Чурлинов (Келн, Германија)

 

 

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: