ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Лекот е во спокојството, Манастир „Свето Преображение“, Зрзе ????

819

Секоја посета на божји храм е со причина. Во основа тоа е трагање по духовно смирение, спокојство, мир, барем за неколку часа од престојот во тивките  прегратки кои со љубов зрачат.

Патишествието во Манастирот „Свето Преображение“ кај селото Зрзе секој пат е различно, секој пат е поисполнето, побогато. Можеби природата, опкружувањето, имаат голем удел , но ќе се согласите дека целиот регион, тие карпи, чудотворните мириси кои извираат од секое камче, тревка, во комбинација со историјата на монашкото братство кое зачекорило по тие патишта и престојувало во тие карпи уште од деветтиот век, му дава на овој предел една магична моќ.

А токму таа моќ го има лекот на спокојството, на исцелувањето на душата.

Уживајте во едно такво патешествие низ галеријата од фотографии:

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе