ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Петто реми на Победа на домашен терен

593

Победа на стадионот на Могила денеска ги измери силите во дерби натпревар со Слога од Виница од Втората лига-Исток (1:1). Виничани поведоа уште во 8-та минута со гол на Момориски од слободен удар. Израмнувањето стигна во 88-та минута, по центаршутот на Бошески, во казнениот простор на гостите со глава најдобро се снајде Петровски за конечни 1-1.

Победа настапи во следниот состав: Котевски, Бошески, Петкоски, С. Спиркоски (од 65 мин Петровски), Стомнароски, Каралиоски (од 29 мин Митрески), Дунимаглоски (од 65 мин Дамевски), Јошески, Кисески-Илијоски (од 81 мин Симјановски), Најдов и Грозданоски.

Во наредното 19-то коло Победа ќе гостува во Пехчево кај екипата на Кит-Го. Победа се наоѓа на 7 мото место на табелата од Втората лига Исток со 15 бодови.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе