ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Леон Најдовски нов фудбалер на Победа

370

Известива: Никола Димески

Прилепска Победа го ангажира 25-годишниот дефанзивец Леон Најдовски. Станува збор за фудбалер кој настапува на штоперската позиција а во својата досегашна кариера настапувал за Работнички, Македонија ЃП и Тетекс.
Инаку, во пријателски натпревар во битолското село Црнобуки комбиниран состав на Победа одигра пријателски натпревар со истоимениот домашен третолигаш. Конечен резултат 2-4 полувреме 0-0. Првите сениорски голови за Победа ги постигнаа младинецот Благојче Ристески и 15-годишниот помлад пионер Христијан Поп-Антоски, а двоен стрелец беше 23-годишниот Ерџан Ибраимоски од Ново Црнилиште, кој е на проба во прилепскиот второлигаш.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе