ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Лоша епидемиолошка слика во Прилеп – 24 новозаболени

1.191

Бројот на новозаразени наместо да се намали, расте. Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска (среда,14-ти октомври) во Прилеп има 24 нови случаи на коронавирус, а 8 лица оздравеле од заразната болест;

Бројот на активни случаи изнесува 180, од кои 149 се наоѓаат на домашно, а 31 на болничко лекување;

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 394 лица;

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 838.  

фото:МИА

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе