ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Манчески, Павлов и Трајкоски од РК Прилеп во списокот на селекторот Лазаров

1.009

Селекторот на машката ракометна репрезентација, Кире Лазаров, по два дена тренинзи минатата недела, го скрати поширокиот список на ракометарите пред ЕХФ шампионатот во Скопје.

Од првичниот список со 39 ракометари, со подготовките ќе стартуваат  23 ракометари, меѓу кои и двајца, односно тројца ракометари од прилепскиот суперлигаш РК Прилеп. Во скратениот список за подготовки  се најдоа пивотменот, Сашко Манчески, десниот бек, Хари Павлов, како и резервна варианта, левиот бек на РК Прилеп,  Валдимир Трајкоски. (Лазаров за секој случај вметна плус шест резерви, доколку се случи нешто непредвидено).

Инаку,подготовките на ракометарите репрезентативци стартуваат на 5 јули, а допрва ќе биде познато дали ќе бидат одиграни пријателски натпревари пред стартот на натпреварувањето. ЕХФ шампионатот ќе се одржува од 9 до 15 август во Скопје, а Македонија е во групата А заедно со Полска и јужниот сосед.  

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе