ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Маж почина во сообраќајка кај Ропотово

582

Маж починал на лице место во сообраќајна несреќа која се случила синоќа на патот Прилеп-Македонски Брод.

– На 01.03.2021 во 22:05 часот во СВР Битола било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп-Македонски Брод, пред влезот за село Ропотово, патничко моторно возило „форд ескорт“ без регистарски ознаки, управувано од 49-годишниот Р.Ј. од село Долнени, излетало од патот. Во незгодата на местото на настанот починал возачот. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп, соопшти МВР.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе