ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во стара куќа во с.Крушевица – Мариово пронајдена граната од Првата светска војна

475

Bчера, на 01.03.2021, во ОВР Прилеп било пријавено дека во стара куќа во с.Крушевица – Мариово била пронајдена граната од Првата светска војна од 75мм. Гранатата за среќа била безбедно подигната од службата за пиротехника од Дирекцијата за заштита и спасување.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе