ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Мексиканскиот коментатор “зајде” по голот на Елмас ( ФОТО + ВИДЕО)

472

Македонската фудбалска репрезентација го одигра натпреварот на мундијалското коло , натпреварот за историја на македонскиот фудбал но и сензација која пријатно одекна ширум светот. Не дека се наши но фудбалерите со техничко тактички фудбалски план го надмудрија четирикратниот светски првак во секој поглед. Заслужена победа , триумф кој емотивно ја потресе македонската нација но и силно и фудбалски , регионот и светот. Еве дел од насловите за оваа победа која одекна надалеку, и како звучи мексикански коментар на голот за конечни 1:2 погледнете во видеото :

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе