ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Глутница кучиња скитници му удавиле 80 овци

855

На 30. март 2021 г., во 07.30 часот во Полициското одделение Ропотово, Б.С. од с.Дебреште пријавил дека за три дена во период од 27 до 30. март 2021 глутница на кучиња скитницина му биле удавени околу 80 овци.Стадото било сместено кај местото викано „Пештера“ и местото викано „Крапски ореви“, во атар на с.Дебреште, каде на депонија од ЈКП-Долнени се собирале глутница на кучиња скитници, кои го нападнал стадото овци и го оштетил овчарот давејќи му околу 80 овци. Од полициското одделение преземаат мерки за расчистување на случајот. 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе