ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

МЕПСО со предупредување: Во екот на жетвата и во сезоната за наводнување земојделците да внимаваат на далноводите

511

МЕПСО ги предупредува сите земјоделци во екот на тековната жетва да не поминуваат со комбајните во екот на тековната жетва да не поминуваа проводниците т.е. јажињата на далекуводите и да ги избегнуваат далекуводните траси. Заради тоа што со тоа се изложуваат на ризик  и ги загрозуваат сопствените животи како и животите на лицата кои се наоѓаат во нивната околина. 

 Воедно апелираме до земјоделците во екот на сезоната за наводнување да не поставуваат системи за наводнување во далекуводните траси заради тоа што водата е проводник на електрична енергија и контактот со проводните јажиња го зголемува ризикот од струен удар на лицето кое ракува со системот за наводнување и на други лица кои се наоѓаат во непосредна близина.

„Не загрозувајте го сопствениот живот како и животите на сите што се наоѓаат во ваша близина! Воедно не загрозувајте ја доверливоста на електроенергетскиот систем!“- препорачуваат од МЕПСО

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: