CSS Template

Мила Москов со „Оган“ ќе атакува на евровизиска победа во Полска

856
Avtokontrol1

Прилепчанката Мила Москов со песната „Оган“ или „Fire“ ќе ја претставува Македонија на детскиот Евросонг во Полска.
Песната и спотот беа премиерно прикажани на националниот сервис МТВ, пред само неколку часа.
Песната „Оган“ е музичко дело на едни од најдобрите во нашата земја Лазар Цветковски како автор на музиката и аранжманот, Магдалена Цветковска го напиша текстот, а видеоспотот е дело на Даниел Јовески.
Мила Москов, ученичка во основното училиште „Кочо Рацин“ од Прилеп ќе ја претставува Македонија на 17. Јуниорски евросонг 2019 кој ќе се одржи на 24 ноември во Гливице, Полска.
Погледнете го спотот на Мила со песната „Оган“:


semm
Farma Dolneni
Vivafarm