ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Започнаа градежните работи на „црната точка“ од патот Прилеп – Крушево

442

Денеска започна со изведување градежни активности за подобрување на делот од регионален пат Р1306, Мало Коњари, делница Прилеп – Крушево, црна точка која изминативе години беше причина за голем број на сообраќајни несреќи.

Сообраќајот се одвива по една коловозна лента во должина од стотина метри, на местото од најризичната кривина непосредно пред влезот во Прилеп. Како што информираа од АМСМ промената на сообраќајниот режим ќе трае до 8 ми ноември, или до завршување на градежните активности.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе