ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Минатата недела во Прилеп 7 починати и 267 нови случаеви заболени од Ковид-19

240

Шпекулациите, дека во Прилеп од почетокот на оваа година починале 200 лица од Ковид-19, ги дематира извештајот од Центарот за јавно здравје Прилеп. Вкупенот број на заразени лица од почетокот на пандемијата, кон крајот на февруари од 2020 година кога од епидемија ковидот стана пандемија, бројот на заразени  во Прилеп изнесува 13.265лица, а вкупен број на починати лица од почетокот на пандемијата изнесува 555 лица.

Центарот за јавно здравје – Прилеп информира дека изминатата седмица, во периодот од 07.02. до 13.02.2022година, во општина Прилеп има 267 нови случаеви на заболени од Ковид-19.  Од последици на коронавирусот починале 7 лица, бројот на активни случаи со Ковид-19 изнесува 336, на болничко лекување се наоѓаат 29 лица, од кои 27 се на кислородна поддршка.

Инаку, во периодот од 31.01. до 06.02.2022 година, во општина Прилеп од последици на коронавирусот починале 10 лица.

Минатиот месец ,јануари, од последици на коронавирусот во Прилеп починале 12 лица од Прилеп, се вели во извештајот на Центарот за јавно здравје Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе