ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Измамена цвеќарка – не и’ го наплатиле цветниот аранжман!

2.466

Вчера, на 14.02.2022 во ОВР Прилеп, 52-годишна сопственичка на цвеќарница во Прилеп пријавила дека
била измамена од едно лице, кое телефонски нарачало неколку цветни аранжмани.  Тоа тврдело дека  наводно цветните аранжмани ќе бидат платени откако ќе бидат доставени преку  такси возило на одредена локација во Битола. Цвеќарката ги подготвила аранжманите и  ги доставила до одредената адреса.

Но, несеќата да биде поголема, според пријавеното во полиција, лицето нарачател, дополнително побарало од цвеќарката, преку таксистот да му даде 14.500 денари кои, наводно, подоцна ќе  и ’ бидат вратени на цвеќарката. Цвеќарката постапила според договореното, но парите не ѝ биле вратени.  Кога сфатила дека е измамена пријавила во полициската станица во Прилеп.

Полицијата  презема мерки за расчистување на случајот.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: