ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Минатата седмица од последици на коронавирусот починале 18 лица

645

Од Центарот за јавно здравје – Прилеп информираат дека изминатата седмица, во периодот од 29 март до 4 април 2021 година, во општина Прилеп имало 372 нови случаи на Ковид-19.

Од последици на коронавирусот починале 18 лица.

Бројот на активни случаи изнесува 1.099, од кои 141 лице се наоѓа на болничко лекување;

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 7.304.

Од почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 345 лицa.  

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе