ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Министер Хоџа: Ако има потреба од пролонгирање на откупниот рок, ќе реагираме со измени во законот (Видео)

725

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ќе се вклучи во завршницата на откупот на тутунот, а за преземање на вишокот продукција од ланската тутунска реколта, ресорното министерство ќе иницира итни измени во законската регулатива. Досега се преземени 85 % од производството, рече министерот Арјанит Хоџа во програмата „Убав ден со Радио Пела“. Како ќе се вклучи министерството во натамошниот тек од откупот, која е иднината на тутунопроизводството во Македонија, проследете го разговорот реализиран во живо, со одговори на голем број прашања од страна на тутунарите и земјоделците.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: