ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Талимче на подготовки пред златната ракавица

613

Од денеска маакедонската боксерска репрезентација тргнува на 10 дневни припреми во Белград. По реализацијата на припремите од 18 до 22 февруари нашите боксери ќе земат учество на турнирот Златна Ракавица за јуниори во олимписки бокс .

Од боксерскиот клуб Ас од Прилеп во репрезентацијата ќе земе учество и боксерот Дамјан Талимче . Талимче е во одлична форма и од клубот се надеваат на добар резултат на турнирот. Има многу победи во неговата кариера и го освои сребрениот медал на државното првентво во бокс 2019 година.Ова е уште еден доказ за одличната работа на стручниот тим во прилепскиот боксерски клуб Ас кој на државните првенства е секогаш меѓу водечките клубови во земјава.

Припремите се организирани од Боксерската Федерација на Македонија , а боксерите ќе бидат предводени од тренерите Васко Цубалевски , Алија Мухамед и Халим Абази.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе