ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Mлади прилепски спортисти добија парични награди за постигнати успеси

983

Mладите прилепски спортисти, Антонио Митрески, Матеј Смилевски, Симеон Столески, Михаела Даноска, Борис Џагадуроски, Андреј Смилевски, Елеонора Илиоска и Христијан Здравески, освојувачи на медали во 2019 година, на светско, европско, балканско, државно првенство или куп натпревари , добија средства од буџетот на Општина Прилеп. Во зависност од постигнатите резултати на овие  млади спортисти им им се доделни  од 3.000 до 15.000 денари.

Тие денска има и прием кај градоначлникот на Прилеп , Илија Јованоски

Оваа одлука Комисијата за општествени дејности и правата на децата при Советот на општина Прилеп, ја донесе на вчерашната седница.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: