ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Младинците на Победа испишуваат историја

798

Младинскиот тим на Победа кој е актуелен шампион на Македонија, ВЕЧЕРВА испишаа фудбалска историја. За првпат тие настапиуваа на интернационална сцена како македонски претставник во УЕФА младинската Лига на шампиони.

Противникот на Победа во новата сезона на младинската лига за играчи до 18 години е младинскиот состав на Колерајн, Северна Ирска.

Денешниот натпревар се игра во терминот од 20:30 часот, реваншот е закажан за една недела во Битола.

 

ЛИНКОТ ОД НАТПРЕВАРОТ 👇👇👇

 

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе