ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Модуларната болница цел на вандализам- со хебла оштетена таблата за струја

429

Од Општа болница „Борка Талески„ – Прилеп до Министерството за внатрешни работи синоќа било пријавено физичко оштетување на таблата за електрична енергија од модуларната болница,  соопштија од Министерство за здравство.

– Обезбедувањето на болницата забележало дека таблата од надворешната страна на болницата е отворена со хебла и го известиле електричарот од болницата, а веднаш била повикана и полиција. Струјата во модуларната болница е во функција, бидејќи надворешната табла не врши дотур на електрична енергија на опремата во болницата – стои во соопштението  од Министерство за здравство.

Во модуларната болница во Прилеп има хоспитализирано 17 пациенти. Она што се случило, за среќа, не довело да  загрозување на животот на пациентите сместени во болницата. Министерството за здравство апелира до надлежните институции за  побрзо расчистување на случајот

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе