ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

НА ГОСТИ ОДЛИЧНО ВТОРО, НО ПРЕСЛАБО ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

РАКОМЕТ

429

Некомплетната екипа на РК Прилеп (без Трајкоски, Манчески и Андоновски) загуби со 31:28 од Пролет во Скопје, во меч од 3. коло на машката ракометна Супер лига.

Мечот е решен во првото полувреме кога прилепскиот тим постигна само 9, а прими 19 гола. Впечатокот значително е поправен во вторите 30 минути, па доживеан е пораз со 3 разлика – 31:28.  Најефикасен во гостинските редови Давор Шокоски со 8 гола, до него Христијан Милошески со 6.

Во следното 4. коло Прилеп е гостин на Скопје.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе