ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Молитва за притворените – УЖ при ОК на ВМРО ДПМНЕ-Прилеп

455

Како демохристијанска партија УЖ при ОК на ВМРО ДПМНЕ-Прилеп, традиционалано и оваа година, беа дел од вечерната литургината во црквата Св.Благовештение, по повод престојните божиќни празници. Овој година молитвата, како што членките „ ја упатија кон притворените лица кои беа дел од настанот на 27-ти април 2017„.

Претседателката на УЖ при ОК на ВМРО ДПМНЕ-Прилеп, Ирена Стеријоска Локвенец по литургијата истакна „Денес оваа литургија ја посеветивме на уставобранителите, неправедно притворените патриоти кои се товарат за тероризам. Нивниот тероризам се состои  во тоа што јавно ја изразуваат својата љубов кон татковината, кон Македонија, и беа подготвени да ја бранат. Нашите молитви ,ги упатуваме кон нив и нивните семесјтва да го издржат ова неубаво животоно патешествие,оваа голгота, со надеж дека за брзо време ќе има крај ова неправдата„-рече таа

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе