ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Момче (17 г) се загушило со плин – Најцрна недела во Прилеп

1.047

Момче на возраст од 16/17 години, се згушило со плин во својот дом, дознаваме од неофицијални извори. Момчето живеело во нас„Марино мало“- Прилеп, а како се случил настанот, кои биле причините, сеуште нема официјалн податоци.

За жал последнава недела од 2018 год. прилепчани ќе ја памети како една од најцрните во Прилеп. Во петокот, во Прилеп се случи грозоморно убиство. Пијан маж, по претходна вербална расправија, со неколку убоди со нож во пределот на градниот кош, ја усмрти 33 –годишната Евгенија. Г., со која живеел две години. Настанот се случил пред очите на нејзиното 10-годишен син.

На 26-ти, три дена предходно,  како во  филмски грабеж, беше ограбена златара. Три вооружани лица во 8,30 мин ,со самото отворање на дуќањот, извршиле грабеж во златарницата, кој се наоѓа во срцето на Старата прилепска чаршија. Го скршиле стаклото испукувајќи куршуми, се заканиле на продавачката и минувачите, и успеале за неколку минути да ги соберат сите пари и злато од сефот.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе