ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Прилеп

689

Во сообраќајна незгода која се случила вчера, на 12 ти јули во 08.20 часот во Прилеп на ул.„Гоце Делчев“ помеѓу патничко возило „рено лагуна“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од А.Ј.(35) од Кадино село, прилепско и мотоцикл, управуван од Љ.Н.(74) од Прилеп, едно лице се здобило со тешки телесни повреди, информираат од СВР Битола. Во незгодата Љ.Н. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Прилеп. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе