ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

На Градски утре “премиера” на Победа

455

На градскиот стадион ,,Гоце Делчев” утре, среда, 27 јули, од 17.30 часот, фудбалерите на Победа ќе одиграат “премиера” – меѓународен пријателски натпревар со албанскиот прволигаш Егнатиа од Рогожине. Тоа ќе биде можност фудбалската јавност да се запознаат со прволигашката Победа, комплетната екипа, а можеби и да се насети квалитетот на расположливиот состав, да се претстави досега сработеното на стручниот штаб. Остануваат уште 10 дена од подготовките на пред стартот на новата сезона на Првата лига. Влезот за гледачите за утрешниот меч ќе биде слободен.  Ова е прва  контролна  средба на домашен терен и сигурно дека ќе предизвика голем интерес. Останува уште еден контролен меч во Струмица со Академија Пандев кој црвено белите ќе го играат во Струмица.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: