ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Над 70 натпреварувачи на предновогодишен меѓуклубски турнир во џудо

696

Џудо клубот „Сеишин- Прилеп“ денеска организираше предновогодишен меѓуклубски турнир во џудо. Во спортската сала на ООУ „Кочо Рацин“се натпреваруваа околу 70 џудисти  од трите џудо клубови „Сеишен“,„Санкаку“ и Џудо Клубот „Прилеп.

На меѓуклубски турнир во џудо, натпреварувачите се натпреваруваа во три категории:  категориите почетници, помали пионери и пионери, во машка и женска конкуренција.

На турнирот беа доделени дипломи за најдобрите, како и благодарници за поддржувачите на џудото . „За посебен придонес во развојот и популаризацијата на џудо спортот“ благодарница му беше доделена и на првиот човек на градот , градоначалникот Борче Јовчески.

„За посебен придонес во развојот и популаризацијата на џудо спортот“,  и за негова афирмиција и промоција,  благодарница доби и нашиот медиум, Радио Пела, која активно инфомира за активностите на џудо клубовите во Прилеп , со посебен акцент на  џудо клубот „Сеишен“ , која благодарница лично ја добивме од ветеранот на овој клуб, Киро Здравески.

 

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе