ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

„Надеж Надеж„ со подароци за децата од посебната паралелка при ООУ „Климент Охридски“

791

Празници се ближат, па и време е за поголема хуманост! Во тој  дух, Хуманитарното Здружение „Надеж за сите“, познато на социјалните мрежи како  „Надеж Надеж„, во соработка со невладината организација АДРА Скопје, кои донираа 30 пакетчиња со храна, денеска ги посетија децата со посебни потреби во ООУ „Климент Охридски„.

Покрај пакетчињата со храна, децата од посебната паралелка, при ООУ „Климен Охридски“, добија и играчи и новогодишни пакетчиња, а радоста да биде комплетна и поголема, тоа задоволство, подарувањето на пактчињата на дечињата. им го овозможи лично Дедо Мраз, кој лично им ги предаде  подароците на дечињата.

(или, Никола Андонсоки, кој доброволно го стави госимот на Дедо Мраз ,за да ги изненади овие деца)

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе